Курсові роботи з кримінального процесу

Процесуальний статус захисника у кримінальному провадженні

Теоретичні засади дослідження процесуального статусу захисника у кримінальному провадженні. Поняття та значення захисту у кримінальному судочинстві. Особливості забезпечення права на захист у кримінальному провадженні. Аналіз особливостей процесуального статусу захисника у кримінальному провадженні. Особливості статусу захисника у кримінальному процесі. Права та обов'язки захисника у кримінальному процесі. Обставини, при яких участь захисника обов'язкова.

ДЕКРЕТ

(лат. decretum - указ, постановление) - наименование нормативного акта общего или частного характера. Впервые термин “Д.” появился в Древнем Риме. В СССР до 1936 г. название Д. Носили наиболее важные акты высших органов государственный власти. В современный Франции Д. издаются президентом и премьер-министром, причем Д. президента получают юридическую силу после скрепления их подписью премьер-министра или соответствующего министра. Д. издаются т.ж. президентами ряда государств Африки, воспринявших французскую конституционную систему. В странах англосаксонской правовой системы Д. называются некоторые виды судебных решений.

Источник - legaldictionary.ru

Разом з тим в УК, що діє, є і істотні особливості. По-перше, на відміну від ст. 249 УК РСФСР в ст. 339 УК РФ кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби вказаними способами розділяється залежно від наміру винного на тимчасове ухилення від військової служби (ч. 1 ст. 339 УК РФ) і на повне звільнення від військової служби (ч. 2 ст. 339 УК РФ). По-друге, воно не передбачає кримінальної відповідальності за ухилення від військової служби шляхом відмови від виконання обов'язків по ній. За наявності в діях особи, що відмовляється від виконання обов'язків по військовій службі, ознак інших злочинів проти військової служби (наприклад, невиконання наказу, порушення статутних правил караульної, внутрішньої служби) воно може притягати до кримінальної відповідальності за скоювання вказаних злочинів.
Таким чином, можна резюмувати, що грамотні, практично вивірені дії органів кримінального переслідування із збирання непрямих доказів сприяють реалізації завдань кримінального процесу в частині розкриття злочину і викриття осіб, винних в його здійсненні.

Курсові роботи з кримінального процесу