Курсові роботи з кримінального процесу

Кримінально-процесуальна відповідальність

Місце кримінально-процесуальної відповідальності в системі юридичної відповідальності. Юридична відповідальність: поняття та система. Поняття, ознаки та значення кримінально-процесуальної відповідальності. Підстава кримінально-процесуальної відповідальності. Визначення та характеристика заходів кримінально-процесуальної відповідальності. Система заходів кримінально-процесуальної відповідальності. Характеристика окремих заходів кримінально-процесуальної відповідальності.

ОФИЦЕР

(нем. Offizier, от лат. officiarius - должностное лицо) - лицо командного (начальствующего) состава в вооруженных силах, полиции и жандармерии. Впервые звание О. появилось в конце XVI в. во Франции. В России введено в 1630-х гг. в полках “иноземного строя”. В конце 1917 г. офицерские звания упразднены; в СССР введены в 1943 г.; сохранены в РФ.

Источник - legaldictionary.ru

Необхідність розрізняти дві вищеназвані підстави до припинення попереднього слідства обумовлена тим, що з кожним з них зв'язуються різні карно-процесуальні і кримінально-правові наслідки. Зокрема, те, що обвинувачений (підозрюваний) сховався від слідства, обумовлює можливість його затримання, обрання відносно нього строгішого запобіжного заходу або навіть притягання до кримінальної відповідальності, якщо приховування від слідства було зв'язане з втечею з-під варти. Крім того, у випадку, якщо обвинувачений (підозрюваний) ховається від слідства або суду, попереднє слідство може припинятися практично на необмежений термін, оскільки у такому разі перебіг терміну давності притягання до кримінальної відповідальності припиняється і поновлюється лише після затримання обвинуваченого або його явки (ч. 3 ст. 78 УК). При невідомості ж місцезнаходження обвинуваченого (підозрюваного), яка не пов'язана безпосередньо з його прагненням сховатися від следствія, перебіг терміну давності не припиняється і при його закінченні кримінальна справа підлягає припиненню.
Президія Ульяновського обласного суду 31 грудня 1996 р. ухвалу Залізничного районного суду і визначення судової колегії по кримінальних справах обласного суду залишив без зміни, а протест голови обласного суду без задоволення.

Курсові роботи з кримінального процесу