Курсові роботи з кримінального процесу

Забезпечення прав людини й громадянина при досудовому слідстві

Поняття і загальні положення досудового слідства. Поняття досудового слідства. Загальні положення досудового слідства. Поняття та процесуальний статус обвинуваченого. Поняття обвинуваченого. Забезпечення обвинуваченому права на захист. Нагляд прокуратури за додержанням прав людини і громадянина при досудовому слідстві.

ПРЕТОР

(лат. praetor)- одно из высших должностных лиц Древнего Рима в период республики и в первый период империи. Первоначально (с 367 г. до н.э.) обладали административной, военной, а также судебной властью по уголовным и гражданским делам. Со временем административные функции по охране порядка отошли к специальным магистратам - эдилам (т. Магистратура), и тогда П. стал по преимуществу судебным магистратом. Различались П. городские (ведавшие делами римских граждан) и перегринские (ведавшие делами чужестранцев). Пользуясь правом издавать эдикты, П. оказали огромное влияние на развитие римского права (см. Преторское право).

Источник - legaldictionary.ru

Співучасть з боку адвоката в незаконному затриманні і арешті (так само як і в злочині, передбаченому ст. 299 УК РФ) може бути результатом і складніших злочинних операцій. Так, "залучений" адвокат з метою вигородити свого клієнта, що має вагу в злочинному світі, пропонує слідчому операцію, суть якої полягає в тому, щоб "підставити" замість винного, іншу свідомо невинну особу. У одному з варіантів це Може бути абсолютно непричетна особа, жертва (бомж, розумово відстала, беззахисна людина і т.п.). У іншому - це може бути особа, спеціально "найнята", яке свідоме берет на себе провину іншого за гроші, за підтримку своєї сім'ї на волі, за обіцянку специфічних благ на зоні і т.п. Часто це люди раніше судимі, такі, що багато років провели в колоніях, звиклі до них і, загалом, такі, що не представляють для себе іншого життя. Вони не можуть прижитися "на волі", знайти роботу, створити сім'ю і ясно, що після освобож-
2 "Бездіяльність влади - діяння умисне, а халатність - діяння необережне", - мовиться в доповіді УКК Верховного суду РРФСР про посадові злочини за другу половину 1926 р., стор. 79 ("Судова практика", 1927 р. № 16).

Курсові роботи з кримінального процесу