Курсові роботи з кримінального процесу

Правова основа ОРД

Теоретичні засади дослідження правової основи ОРД. Теоретичний зміст поняття ОРД. Сучасні завдання ОРД. Характеристика правової основи ОРД. Конституція України - основна база правового регулювання оперативно-розшукової діяльності. Оперативно-розшукове законодавство України - правова основа оперативно-розшукової діяльності. Нормативно-правові акти виконавчих органів влади та правоохоронних відомств. Міжнародно-правове регулювання співробітництва правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю.

КОДЕКС

(лат. codex) - в буквальном смысле “собрание законов”. В современном понимании К. представляет собой сводный законодательный акт, в котором объединяются и систематизируются правовые нормы, регулирующие сходные, однородные общественные отношения. К. - результат кодификации, обладает высшей юридической силой и относится только к определенной отрасли права. В силу этого различают гражданский кодекс, уголовный кодекс, кодекс законов о труде и др. Расположение правовых норм в К. производится в порядке, отражающем систему данной отрасли права.

Источник - legaldictionary.ru

Як велика повинна бути група людей, щоб скласти державу, це не може бути визначено цифрами. Можна сказати взагалі тільки одне: ця група повинна бути настільки велика, щоб з неї зараз, в даному середовищі, за даних умов, дійсно могло скластися і існувати одне самостійне ціле, не підпорядковане ніякій державі, хоча, мабуть, і пов'язане з іншою державою якими-небудь взаємними зобов'язаннями. Республіка Сан-Маріно має тільки 7800 жителів, територію в 11/4 квадратних милі і складає державу, зв'язану взаємними зобов'язаннями з італійським королівством. А багато мільйонні індуси, не дивлячись на численні повстання, до цих пір ще не встигли вирватися із залізних обіймів Англії і утворити свою державу. Обширна і багатолюдна Індія, хоч і носить почесний титул імперії, але насправді зовсім не представляє держави, а служить лише відособленою складовою частиною могутньої Великобританії. Самий титул "імперія" з'явився у Індії тільки тому, що англійській королеві і парламенту завгодно було, з причини політичних міркувань, додати велику пишноту титулам англійських государів.
Здійснення службової діяльності припускає дії будь-якої особи, що входять в круг його службових обов'язків, незалежно від посади і характеру підприємства, установи, організації, з якими він знаходиться в трудових відносинах.

Курсові роботи з кримінального процесу